Социальные сети

Назад к списку

Тверезість – вибір сильних 

Нещодавно у нашому місті було створено громадську організацію «Тверезість – вибір сильних». Суть організації - пропаганда тверезого способу життя, надання всесторонньої допомоги людям, які мають алкогольну і наркотичну залежність. 

 Ініціаторами і натхненниками створення цієї організації є молоді люди – Поліщук Дмитро та Ніклюдов Микола. 

 Далі пряма мова: «Хочемо допомогти людям, які знаходяться в полоні алкогольної, наркотичної, чи ігрової залежності. Знаємо ці проблеми. Наркоманія, чи інша залежність це психічні захворювання. Вони піддаються лікуванню. Не можна ставити на людині крапку. Вихід є, а якщо він є, то треба таким людям допомогти. Але найголовніше це бажання самої людини, її сила волі. Будь-яке лікування, чи реабілітація нічого не варті, якщо в залежної людини немає бажання вийти з цього стану. 

 От яка різниця між "пияком" і "алкоголіком" ? Пияк — це людина, яка п'є досить багато, але контролює своє життя, наприклад, у будь-який момент (якщо тільки хоче) може припинити пити. Алкоголік — це людина хвора, узалежнена від алкоголю. Пияк п'є, бо любить пити, алкоголік п'є, бо мусить пити, хоч і не завжди любить. 

 Зараз в Україні хоча і є спеціальні заклади лікування алко-наркозалежних, однак там є велика проблема пов’язана з адаптацією цих людей у суспільстві, образно кажучи, там не надають інструментів до життя з новим тверезим мисленням. Існує ризик, що людина знов може впасти у цю прірву залежності. 

 В планах нашої організації як раз і є створення на теренах Дрогобиччини стаціонарного центру реабілітації для алко – та наркозалежних людей, які вже не здатні себе контролювати. Ми вже знайшли приміщення, воно потребує ремонту. Це займе певний час, однак стаціонарний цент реабілітації таки буде.

Людина повинна потрапити у відповідне терапевтичне середовище, атмосферу. Це свого роду спільнота однодумців узалежнених людей, які мають відчувати підтримку, любов, дружнє ставлення одне до одного. Атмосфера має бути настільки приємною і благою, щоб людина могла повністю розслабитись і відкрито, нічого не приховуючи, говорити про свої проблеми, говорити про те, що вона відчуває, чого боїться. Головне на чому ми акцентуємо свою роботу це те, що процес реабілітації буде проходити без будь-яких медичних втручань та хімічних препаратів.

Що собою являє стаціонарний центр реабілітації для людей з алкогольною залежністю, наркотичною залежністю та ігровою залежністю? Це проживання, харчування, лекції, тренінги, заняття спортом. З узалежненими будуть працювати психологи, консультанти та духовні наставники.

Обов’язкова співпраця з церквами, де б у наш реабілітаційний центр приходили священники і несли Боже слово, віру, яка лікує душу і робить людей сильними. Проблема залежності це проблема душі і духу. Вбита нервова система - відсутність сили духу, тому фізичний розвиток та фізичні навантаження це також один із методів реабілітації. Звичайно у нашому центрі буде спортзал, тренажерний зал.

Зараз у Трускавці ми плануємо відкрити кол центр для надання консультацій. Найпростіша форма допомоги родині — це на­дання інформації про сутність алкогольної хво­роби, чи наркозалежності. В даний час наша організація замається координацією з іншими реабілітаційними центрами, по всій Україні — направляємо залежних людей на реабілітацію».

За консультаціями та детальною інформацією звертайтесь за тел.0634179391 Поліщук Дмитро, голова громадської організації «Тверезість – вибір сильних»;0967592663 Ніклюдов Микола, виконавчий директор;e-mail: tverezist26@gmail.com